Akşener, Van’da aşiret liderleriyle bir araya geldi

VAN – İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Van’a geldi. Van Ferit Melen Havaalanı’nda partililer tarafından karşılanan Akşener, kentteki birinci ziyaretini Kadim Aşiretler Federasyonu’na yaptı.

Akşener’in ziyareti öncesinde birçok aşiretin ileri gelenleri de etraf vilayetlerden Van’a geldi. Burada bir konuşma yapan Akşener, seçmeni bir velinimet olarak gördüğünü belirtti ve 14 Mayıs’ı seçmenin bayramı olarak gördüğünü söyledi: “Siyasi partiler, yapacaklarını anlatır. Seçmen, taleplerini dillendirir. Kendisine en yakın hissettiği siyasi partiye oy verir ve iktidar yapar. Seçim bu kadardır. Lakin bizde güya cenge giriyormuş havasında geçiyor. Bizim öncelikle bu sert lisanımızı düzeltmemiz gerekir” dedi.

‘NE KENDİ PARTİMİ ÖVERİM NE DE ÖBÜR PARTİLERİ YERERİM’

Seçmen-seçilen ortasındaki ilgiyi, esnaf-müşteri ortasındaki münasebete benzeten Akşener şöyle devam etti: “Bunun içindir ki daima esnafı ziyaret ederim. Van’a kaçıncı gelişimi bilmiyorum lakin yaptığım her ziyarette esnafa uğrarım. Onları ziyaret ettiğimde ne kendi partimi överim ne de diğer partileri yererim. Orası keder dinlenecek yerdir. Propaganda yapılacak yer değildir. Esnafın kaygısını dinlemeye gidiyoruz. İnşallah bu seçimi kazanıp sayın Kılıçdaroğlu’nu 13’üncü Cumhurbaşkanı yaptığımızda, Van başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile özel ilgileneceğim.”

Kadim Aşiretler Federasyonu’nda yaptığı kısa konuşmanın akabinde Akşener, bir otelde düzenlenen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kanaat Liderleri Buluşması’na geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir