Estetik için geldi erkek hemşirenin tacizine uğradı: İstifa ettiği ortaya çıktı

Estetik ameliyat olmak üzere İngiltere’den İstanbul’a gelen Karolin P. isimli bayan, özel bir hastanede bıçak altına yattı.

Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine nazaran; anestezi tesirindeyken kendisiyle ilgilenen erkek hemşire Fatih B.’nin istismarına maruz kaldığını ileri süren Karolin, durumu hastane idaresine bildirdi. Savların odağındaki hemşire Fatih B.’nin ise tacizin yaşandığı günün sabahında istifa ederek hastaneden ayrıldığı ortaya çıktı.

TACİZ İDDİASI

Ekim 2021’de İngiltere’den İstanbul’a gelen Karolin P. Şişli’deki lüks bir özel hastaneyle anlaşan genç bayan, 6 Ekim’de ameliyat masasına yattı. Ameliyat sonrası özel odaya alınan genç bayan anestezinin tesirinde olduğu bir anda Fatih B. isimli hemşire içeri girdi. İddiaya nazaran hemşire, anestezi etkisi altındaki genç bayana cinsel tacizde bulundu.

ÜZERİNE KAPIYI KİLİTLEDİ

Karolin P., yarı baygın haldeyken gözlerini hafif araladığında ise hemşire odadan hızla uzaklaştı. Tekrar teze nazaran; kısa mühlet sonra odaya yine giren hemşire, tacizde bulunduğu genç bayanın üzerine kapıyı kilitleyerek tacizlerine devam etti.

ERKEK HEMŞİRE İSTİFA ETMİŞ

Karolin P. sonraki gün taburcu oldu ve yaşadıklarını arkadaşına anlattı. Arkadaşının ısrarıyla maruz kaldığı olayı hastane görevlilerine de ileten genç bayan, hemşirenin kendisine istismarda bulunduğunu ileri sürdü. Hemşire Fatih B.’nin ise genç bayanın ihbarından saatler evvel hastanedeki işinden istifa ettiği ortaya çıktı.

KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

Olayla ilgili hastane idaresi kamera kayıtlarını incelediğinde, genç bayanın odasına katta misyonlu erkek hemşirenin girdiğini, akabinde kattaki ikinci hemşirenin de birinci hemşirenin çabucak akabinde içeri girdiğini tespit etti. Fatih B.’den sonra içeri girdiği tespit edilen hemşirenin hastane idaresinin başlattığı idari soruşturma kapsamında sözüne başvuruldu.

İSTİFA KUŞKU UYANDIRDI

Genç bayanın savlarını araştırdığını belirten idare, tacizle ilgili bir kanıt elde edemediğini ama hemşirenin istifa ederek iş akdine son vermesinin kuşku uyandırıcı bir durum olduğunu kaydetti. Mağdur bayanın kendilerine sunduğu bir bildirinin ise hemşire Fatih B. tarafından kendisine atıldığını tez ettiğini belirten idare, iletinin incelenmesini talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir