İYİ Parti’den yeni seçim videosu: Yetmez Ama Evet Productions sunar, Adını Adalet Koydum

İYİ Parti seçim kampanyası görüntülerinin yedincisini “Yetmez Ancak Evet Productions sunar: İsmini Adalet Koydum” başlığıyla yayınladı.

Video, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Adaletin tesisi için 15 yıldır çalışıyoruz lakin bir şeyi gerçekleştiremedik” ve “Anayasa Mahkemesi bu formda bir karar vermiş olabilir. Verdiği karara da uymuyorum, hürmet da duymuyorum” kelamlarıyla başlıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarının akabinde “Reform diye vesayeti dayatan bir zihniyet” sözleri yer alan görüntüde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2014 yılında Başbakanlığı periyodunda dönemin Türkiye Barolar Birliği Lideri Metin Feyzioğlu’yla yaşadığı tartışmaya yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2010’daki anayasa değişikliği referandumu için Bingöl’deki mitingde kullandığı “Her evet, adalete davettir” sözlerini ekrana gelmesinin akabinde Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’nın Erdoğan’a hakaret davasının akabinde söylediği “Şehidimin anasını hakim huzuruna çıkarana hakkım haram olsun” sözleri ile 2018 yılında meydana gelen Çorlu tren kazasında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in dedesinin “9 yaşındaki bir çocuğun ikiye bölünmüş halini görsünler. Adalet! Nerede adalet?” sözleri yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kamu görevlisine hakaret gerekçesiyle verilen mahpus cezası, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ifadeye çağırılması, Defne Joy Foster’ın vefatıyla ilgili Anayasa Mahkemesi’ne yapılan ferdî müracaatın reddedilmesi, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in suikast sonucu öldürülmesi, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını protesto eden bayanların gözaltına alınması, Erdoğan’a hakaret savıyla gözaltına alınan öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenlerin gözaltına alınmalarına , konser ve şenliklerin yasaklanması hatırlatıldı.

2008 yılında başlayan Ergenekon ve Balyoz davalarının da anımsatıldığı görüntüde, cezaevinde olan PKK yöneticisi Şemdin Sakık’ın Ergenekon davasında bilinmeyen şahit olması, 2011 yılında Süleyman Soylu’nun Ergenekon davası savcısı Zekeriya Öz’e teşekkür etmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ergenekon ve Balyoz davaları için “Silivri’de tiyatro yok”, “Eğer bu manada savcılıksa evet, savcıyız”, “Yargıya itimat giderek yükseliyor” ve “Hukuk farklı bir şey fakat bunun yanında gukuk, o da farklı bir şey” tabirlerine yer verildi.

Erdoğan için “Hukuku gukuk etmeye çalışan bir tek adam” denilen görüntünün sonunda Fetullah Gülen’in 2010 referandumu için sarf ettiği, “İmkan olsa mezardakileri bile kaldırıp o referandumda evet oyu kullandırmak lazımdır” ile devrin Başbakanı Erdoğan’ın referandumun sonrasındaki “Bu sürece dayanak veren tüm kardeşlerimi de kutluyorum” sözleri yer aldı.

AKŞENER: 14 MAYIS’TA TÜRKİYE TARİH YAZACAK

Video, İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in “Tüm bunlar son bulacak ve orijinal bir güneş doğacak. Zira 14 Mayıs’ta Türkiye tarih yazacak” kelamlarıyla sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir