Motor sporlarında Bursa farkı

M. Taha ÇELİKBAŞ /HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Programda Bursa Motosiklet Kulübü Lideri Cem İyihuylu ile Mehmet Ali Ekmekçi, motor sporlarında Bursa’nın yerini konuşuyor.

Programın başında Asrın Felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat sarsıntılarında Hatay’a motorcu arkadaşları ile yardıma gittiğini söyleyen Cem İyihuylu “Bizim için çok kıymetli bir deneyimdi” dedi.

2018 yılında birinci olarak dernek olarak kurulan kulüp birçok bireye örnek olmak için kurulduğunu. Motosiklet şuralarına uyduğunu ve herkesin örnek alması gerektiğini söyleyen Bursa Motosiklet Kulübü Lideri Cem İyihuylu “Eğitimler biraz değerlidir ancak bunu herkesin alması gerekir. Biz bunları nasıl yaparız dedik. 110 üyemize fiyatsız verdik. Lastik maliyetleri 600 700 Euroları buluyor. Sponsor bulmaları gerekiyor” dedi.

“SEYİT ONBAŞI BİZİM ULUSAL GURURUMUZ”

Seyit Onbaşı Anma programı düzenlediğini söyleyen Bursa Motosiklet Kulübü Lideri Cem İyihuylu “Bizim için gurur kaynağı olurken birebir vakitte burukluk yaşatıyor. Zira bizim hakkımızda neden Bursa’dan kalkıp gidiyoruz dediler. Tıpkı vakitte bizi ateşliyor bu telaffuzlar. Seyit Onbaşı Ulusal gururumuz. Etraftan gelen vatandaşlar var. Herkes bizim etkinliğimize katılabilir.” Dedi.

“TÜRKİYE’DE MOTOSİKLET YARIŞINI YUNANİSTAN’DA YAPIYORUZ

Türkiye’de pistlerin yeteri kadar olmadığını söyleyen İyihuylu “Türkiye motosiklet yarışları Yunanistan’da yapılıyor. Bu bizi üzüyor. Neden Türkiye’de yapılmıyor? Biz Bursa’da yapmak istiyoruz. Pist bulduk. Pistin çizimini yaptık. Bu türlü pist kazandırırsak, gençlerimizi çekersek trafikte yaşadıkları adrenalini o pistte atarlar, kazalar azalır.” Dedi.

SON SÖZLER

Programın sonunda Arama Kurtarma takımlarına dayanak verilmesi gerektiğini ve yardımın yapılması gerektiğini lisana getiren Cem İyuhuylu “Trafikte motosikletli sürecilerinin savunmasız olduğunu ve kuryelerin de trafikte kendilerinin sorun olduğunu biliyor. Sorun yaşanabilir, büyütmemek gerekir. Sonradan vicdan azabı çekmemek gerekir” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir